הדלקת נרות

יש כוח עדין אך סוחף ללהבה המהבהבת של נר דולק. וכך, במשך מאות שנים, ובמשך דורות רבים, הדלקת נרות מתקיימת באינספור טקסים ותפילות. לפנייך מבחר של כלי כסף להדלקת נרות מבית "חדד כסף טהור" שיעזרו לך להפיק את המירב מכל אות ם רגעים קדושים ומבורכים.

נמצאו 142 פריטים

סנן לפי

  • סוג מתכת

  • קטגוריה

  • קולקציות

מודעה מופיעה כאן

פמוטים

שימוש בפמוטים איכותיים יוסיף יופי והנאה לכל רגע קדוש. המומחיות הדרושה להכנת זוג פמוטים למעשה מגלמת מאות שנים של מסורת יהודיות מפוארת.

 

שימוש בפמוטים במסורת היהודית

בין אם אתה יהודי אדוק ומאמין או יהודי חילוני, כל חבר בקהילה היהודית מכיר כמה טקסים יהודיים הכוללים הדלקת נרות. טקסים כאלה כוללים למשל:

  • הדלקת נרות שבת בכל יום שישי בערב.
  • הדלקת נר בעת טקס ההבדלה כדי להפריד את יום הקדושה יום שבת משאר ימות השבוע.
  • טקס ביעור ובדיקת החמץ אשר מתקיים לפני כל חג פסח במהלכו משתמשים בנר דולק כדי למצוא ולשרוף פירורים של חמץ.
  • ועוד רבים אחרים

ברבים מהטקסים המסורתיים האלה, פמוטים הם מרכיב הכרחי. בקטעים הבאים נתאר את סוגי הפמוטים השונים ונדון לעומק על השימושים הרבים בפמוטים שכאלה.

 

כיצד לבחור את הפמוטים הנכונים עבור הבית שלך?

פמוטים כיום מיוצרים תוך שימוש בסוגים רבים של חומרים וטכנולוגיות, אבל לאורך שנים רבות לא נמצא שום חומר טכניקת ייצור המתעלה או משתווה באיכותה לאיכות של זוג פמוטים עשויים כסף טהור, באיכות גבוהה. מסיבה זו, בחנויות יודאיקה יוקרתיות כמו האחים חדד, הרוב המכריע של הפמוטים מיוצרים באמצעות כסף טהור באיכות גבוהה.

באשר לסגנון הפמוטים אשר תוכלו למצוא אצל האחים חדד, ישנו מבחר גדול של עיצובים משתנים כך שכל אחד יכול למצוא יצירה שמתאימה לסגנון, לטעם ולהעדפות שלו.

לכן, בין אם אתם מחפשים פמוטים בעיצוב ומרהיב ומלא פרטים בהשראת המורשת והמסורת היהודית ובין אם אתם רוצים עיצוב מודרני ומינימליסטי יותר שמשאיר רושם עז באמצעות קווים מדויקים ונקיים, במבחר שמחזיקים האחים חדד תוכלו למצוא את היצירות היוקרתיות ביותר, הן קלאסיות והן ייחודיות ומיוחדות.

מאפיין נוסף של הפמוטים הוא הגודל שכן פמוטים מגיעים בכל הגדלים והפרופורציות וחנות יודאיקה תחזיק מבחר נרחב של גדלים וצורות. אז בין אם אתם מחפשים זוג פמוטים גדולים שיוכלו להאיר חלל גדול וליצור אימפקט גדול או סט קטן יותר שישתלב בטוב טעם באווירה הנעימה והאינטימית של בחלל קטן, סביר להניח שתמצאו בדיוק את מה שאתם צריכים באוסף הפמוטים המשובח הזמין בחנות האחים חדד.

חשוב לזכור כי עבור חללים גדולים יותר יש לבחור פריט גדול ודומיננטי יותר, הן מבחינת הגובה של הפמוטים והן מבחינת הרוחב שלהם. באשר לאזורים קטנים יותר, באופן טבעי לרוב ההפך הוא הנכון. וכך, בחללים קטנים מומלץ לשלב פריטים קטנים יותר, נמוכים יותר וצרים יותר.

פמוטים קטנים

פמוטים מגיעים בכל מיני צורות ופרופורציות וגודל היצירה שאתה בוחר לשלב בבית שלך מושפעת ממגוון גורמים. כפי שציינו בפסקאות הקודמות, גודל החדר ממלא תפקיד משמעותי בבחירת זוג פמוטים. בנוסף, המחיר הוא גם גורם מכריע עבור לקוחות רבים. בדרך כלל, פמוטים גדולים יותר יהיו יותר יקרים, ולכן אם יש לך תקציב מוגבל מומלץ לשקול רכישה של פמוטים קטנים יותר.

אם אתה מודאג כי פמוטים קטנים יהיו פחות מרשימים חשוב לדעת שזה לא בהכרח המצב. היום ניתן למצוא סוגים רבים של פמוטים קטנים יותר שישאירו חותם בלתי נשכח על יקיריכם, על האורחים שלכם ועליכם.

קנדלברות

פמוט רב קנים זה ממלא תפקיד מיוחד במסורת היהודית ולמעשה ניתן לומר כי המנורה עם שבעת הקנים שלה והחנוכייה עם תשעת הקנים שלה הן קנדלברות המשמשות בחגים וסמלים יהודיים ונפוצות בפולקלור היהודי.

הקנדולברות כפי שרובנו מכירים אותן יכולות להכיל שש קנים ובמקרים מסוימים אף יש קנדלברות עם לא פחות מ- 12 קנים. ככלל ניתן לומר שככל שמשק הבית שלך גדול יותר ומספר האנשים המתגוררים בו רב יותר, כך תצטרך יותר קנים על הקנדלברה שלך.

בדומה למקרה עם פמוטים, גם קנדלברות מיוצרות באמצעות מגוון רחב של חומרים וסוגים שונים של טכניקות וטכנולוגיות. אבל למרות כל הגישות וההתפתחויות החדשות בעולם תשמישי הקדושה והיודאיקה, הקנדלברה המושלמת תמיד תהיה עשויה מכסף טהור באיכות מעולה.

 

ערכות ותפילות להדלקת נרות

התפילות הנישאות ביראת קודש בטקסים יהודיים שונים באות זו לצד זו עם הדלקת הנרות. מסיבה זו, ערכות המכילות את פסוקי התפילה לצד סט פמוטים יכולות להיות מתנות שימושיות ויפות כאחד. וכך, ערכות שכאלה מהוות מתנה נהדרת בכל מיני הזדמנויות, בין אם מדובר במסיבת חנוכת בית, מתנה לזוג טרי שמקים בית בישראל, נערה צעירה שחוגגת את בת המצווה שלה, או סתם חבר או חברה היקרים לליבכם.

ערכות כאלה מגיעות בכל הגדלים, הצורות והסגנונות השונים וחלקן אף כוללות מאפיינים מעניינים במיוחד כמו תא להחזקת קופסת גפרורים, לוח משובץ למשחק דמקה או שחמט ואפילו תא המשמש לקופת חיסכון.

רכישת מוצרי יודאיקה איכותיים וכלי כסף להדלקת נרות היא השקעה שבני ביתכם והצאצאים שלכם יוקירו ואף תספק לכם חיבור רב משמעות לעבר ותחושת משמעות והמשכיות.