יד לספר תורה

כשחדד כסף טהור מייצרים כלי כסף, הוא לא יכול להיות פחות ממושלם. קדמו להשקתו: השראה, מחקר, תכנון ועיצוב על ידי גדולי המעצבים. בנוסף, הושקעה חשיבה רבה ובקרה מחמירה על איכות הכלי, כך שהמוצר שאתם פוגשים, הוא פרפקט לחלוטין. תחת הקטגוריה של ידיים לספר תורה, תוכלו למצוא תשמישי קודש מרהיבים, כשלכל מוצר, ייחודיות, אופי וסגנון בפני עצמו.

נמצאו 5 פריטים

יד לספר תורה ביד אמן – מה המשמעות שלה?

יד לספר תורה הינה תשמיש קדושה המשמש להצבעה על הכתוב, במהלך קריאת התורה מתוך ספר התורה. מי שעושה בה שימוש זהו בעל הקורא. תשמיש זה נוצר עקב האיסור לגעת בספר התורה – גזירת חכמים שגזרו על כך בשל קשר לנושאים של טומאה וטהרה. סיבה נוספת בשלה משתמשים ביד לספר תורה לצורך הצבעה היא כיוון שהדיו אינו נספג בקלף, ונגיעה בו באצבעות חשופות עלולה לגרום לו לנזק, שיפסול זמנית את ספר התורה. נכון שאין חובה להשתמש דווקא ביד להצביע על הפסוקים, אולם מנהג זה התקבל בקהילות רבות.

 

יד להצבעה – ההיסטוריה

העדות הראשונה לשימוש ביד, נמצאה בביתר שלפני מרד בר כוכבא בו נהרסה העיר. שם היה ריכוז גדול של תלמידים ובתי ספר. בזמן ההוא נעשה שימוש ביד להצבעה, לצורך לימוד התלמידים. גם אז, היו כלי ההצבעה ארוכים ומחודדים בקצותיהם, בדומה לכלי ההצבעה הנפוצים כיום. היד נותרה בשימוש על ידי מורים יהודיים במזרח אירופה, בתלמודי התורה של המאה העשרים.

 

כיצד מכינים היום יד לספר תורה?

יד לספר תורה ניתן להכין מחומרי גלם שונים, כשהנפוץ בהם הוא הכסף הטהור, אולם ישנם גם ידיים העשויות מעץ זית מארץ הקדוש בציפוי שנהב. מבנה היד הינו מוט ארוך שבסופו מפוסלת כף יד זעירה המצביעה באמצעות האצבע המורה. בגלל צורתה זו מכונה בשמה: יד לספר תורה. גם ביד לספר תורה קיימות דוגמאות שונות כשחלקן כמין מוט ארוך עד ל-12 ס"מ, וחלקן בצורת מקל, לפעמים מקושטת יד-ספר התורה בתכשיטים ומעוצבת כשרביט.

על חלק מהידיים לספר תורה יופיע ציטוט מהתנ"ך כשהוא חרוט על היד. אחד מהפסוקים הידועים הינו: "תּוֹרַת ה' תְּמִימָה, מְשִׁיבַת נָפֶשׁ; עֵדוּת ה' נֶאֱמָנָה, מַחְכִּימַת פֶּתִי" (תהילים י"ט, ח'), מקובל גם לחרוט את שמו של תורם היד לספר התורה, על גבי היד.

 

תנו כבוד לתורה

ישנו עניין גדול לפאר את ספרי התורה ולהלבישם כבוד. בני אשכנז נוהגים לעטות על ספר התורה מעיל קטיפה, ואילו בקהילות עדות המזרח מכניסים את ספרי התורה לתוך תיק עץ מפואר ביותר, בשילוב של כסף טהור. בנוסף, רבים מקשטים את ספרי התורה בכתרים מלכותיים וברימונים מרשימים, הכל כדי לפאר, לרומם ולכבד את התורה. גם שימוש ביד לספר תורה מכסף טהור, מהווה הנהגת כבוד בספר התורה, שכן אנו משקיעים בנוי המצווה של קריאת התורה. עם האחים חדד תוכלו לקיים נוי מצווה בהידור.

 

האחים חדד: יד לספר תורה ביד אמן

כשחדד כסף טהור מייצרים כלי כסף, הוא לא יכול להיות פחות ממושלם. קדמו להשקתו: השראה, מחקר, תכנון ועיצוב על ידי גדולי המעצבים. בנוסף, הושקעה חשיבה רבה ובקרה מחמירה על איכות הכלי, כך שהמוצר שאתם פוגשים, הוא פרפקט לחלוטין. תחת הקטגוריה של ידיים לספר תורה, תוכלו למצוא תשמישי קודש מרהיבים, כשלכל מוצר, ייחודיות, אופי וסגנון בפני עצמו, ביניהם יד ראש כתר לספר תורה או יד לספר תורה הכרם וכן עוד דגמים רבים.

 

כמה עולה יד לספר תורה מכסף טהור?

בחנות האחים חדד תוכלו למצוא ידי ספר תורה בכמה רמות משקל, ממשקל של 65 גרם ועד 134 גרם. כשכמובן המשקל משפיע על המחיר. עלותם של הידיים נעה בין: 556 ש"ח ל-1,203. יש לדעת שחדד כסף טהור מספקים שירות משלוח חינם עד הבית, כך שכל מה שאתם צריכים לעשות זה להזמין את הדוגמה המועדפת באתר, ולהמתין לקבלת היד לספר תורה. זמן אספקת היד הוא בין שבוע לשלושה חודשים. במידה ואתם מעוניינים ביד לספר תורה באופן מידי, תוכלו להזמין יד מהמלאי הקיים, ותוך לא יותר מ-10 ימים, תקבלו אותה במשלוח חינם.