כתרים

אנו מייצרים כתרים מרהיבים מכסף טהור, כשמחלקה שלמה מיועדת אך ורק לפריטי אומנות אלו. לכל כתר עיצוב מיוחד ואופייני משל עצמו. הכתרים מפארים את ספרי התורה ומתאימים לעדות וקהילות שונות, כשהם הופכים את מראה ספר התורה למלכותי ומלא הוד.

נמצאו 8 פריטים

על מהותו של ספר התורה ומנהגי הכבוד הנהוגים בו

מי מוכתר בתואר: תשמיש הקדושה החשוב ביותר ביהדות? ספר התורה כמובן. ספר תורה הוא ספר העשוי מיריעות קלף עשוי עור, המחוברות זו לזו, על גביהן כותב סופר סת"ם בדיו שחור את כל פרשיות התורה לפי הסדר. את היריעות גוללים על מוטות עץ דקים המיועדים לפתיחה ולסגירה של הקלף. בני עדות המזרח עוטפים את ספר התורה בתיק עשוי מעץ ואילו האשכנזים עוטים מעיל קטיפה רקום על יריעות הקודש המגולגלות. בראש התיק נהוג להניח כתרים מפוארים לספר תורה. 

ספר התורה עובר מדור לדור ללא שום שינוי מזערי, הוא משמר את קיום היהדות ולימוד התורה בעם ישראל. השימוש המעשי בו הינו קריאת התורה, אנו קוראים בתורה בבית הכנסת בימי שני, חמישי ובשבתות וכן בימים טובים ובמועדים.

קריאת התורה היא תקנה חשובה ביותר, הקריאה כוללת קריאה של פרשיות התורה לפי סדר החומשים: בראשית, שמות, ויקרא, במדבר ודברים, וכן לאחר קריאת הפרשה, נוהגים לקרוא הפטרה מדברי הנביאים. 

בזמנים בהם לא קוראים בתורה, שמים את ספרי התורה בתוך ארון הקודש, ספרי התורה הינם יקרים ביותר מבחינת ערכם הרוחני, וגם מצד שווים הכספי, ולכן ארון הקודש נעול כל זמן שלא עושים בספרים שימוש. כאשר מוציאים את ספרי התורה מההיכל נוהגים כל הקהל לעמוד כדי לכבד את המעמד.

צורה נוספת של מנהג כבוד כלפי ספרי התורה – זהו קישוט תיק ספר התורה. רבות מקהילות ספרד נוהגות לעטות על ספרי התורה תיקים מספר טהור בחריטות מרהיבות וריקועים משובבי עין. בנוסף, נהוג להוסיף קישוטי פאר כמו רימונים של כסף טהור, יד לספר תורה מכסף טהור, וגולת הכותרת: כתרים לספר תורה מכסף טהור.

 

חדד כסף חדד: קושרים כתרים לספרי התורה

האחים חדד עומדים בראש חברת הענק לייצור כלי כסף. העסק עובר במשפחתם מזה כמה דורות כשעם השנים הוא רק הולך ומשתבח, כמו יין ממש. החברה מייצרת כלי כסף כשכל אחד בפני עצמו הינו יצירת אומנות מלאכת מחשבת, העשויה בקפידה ועומדת בפני מבחני בקרת איכות מחמירים. חדד כסף טהור לקחו על עצמם מטרה: לפאר את בית המקדש המעט ואת ספרי הקודש שבהיכל, והם מציגים דגמים מרהיבים של כתרים לספר תורה כדוגמת כתר ריקוע יהלום וכתר ריקוע אימפריום. כתרי קודש אלו חרוטים, רקועים ומעוטרים באופן מרהיב, כשיעודם לשמש כנוי מצווה על גבי הכיסוי החיצוני של ספרי התורה. 

 

יופי ביהדות – יש לו מקום של כבוד

נוי מצווה נלמד מהפסוק "זה קלי ואנווהו" כשהפירוש הינו: התנאה לפני במצוות. כתרי ספר התורה של האחים חדד, מתאימים לקיום מצווה זו בהידור רב. הם בוהקים, עשירים ומלאי זוהר, כמו שראוי לפאר את ספר התורה האלוקי.

 

כתרים לספר תורה – חשיבה על הפרטים הקטנים

ספר התורה המפואר נגלה לציבור בהכנסת ספר התורה, בכל עת בה קוראים בו וכן בשמחת תורה, בה מרקדים, מפזזים ומסתובבים בעוז בלהט דקדושה. האחים חדד מודעים לכך שספר התורה בעצמו הינו ספר בעל משקל רב, וכן תיק העץ המכוסה כסף טהור, גם הוא לא קל, ולכן הם דואגים לייצר את הכתרים כך שלא יהוו מעמסה על הנושאים את הספרים, שכן נשיאת הספרים מתבצעת גם במהלך צום יום הכיפורים ובתעניות אחרות, וכן בשמחת תורה, בה מחזיקים את ספר התורה זמן ממושך.

 

זמן אספקה ומשלוח של כתרים לספר תורה 

חלק מהכתרים אינם במלאי, ויש לייצרם באופן אישי לפי הזמנה, ועל כן יש להזמינם חודשיים-שלושה מראש. אולם אם אתם מעוניינים באספקה מידית של הכתר, ישנם כתרים שיכולים להגיע אליכם במשלוח ישיר עד הבית תוך שבוע עד 10 ימים.