רימונים

רימונים לספר תורה של חדד כסף טהור, הינם יצירות אומנות מיוחדות במינן כמו כל כלי הכסף האחרים, אותם מייצרת החברה. המבנה שלהם גבוה, מאורך ומרשים, ובסופם מעין כדורים, מהם משתלשלים פעמונים קטנים ועדינים. לכל זוג רימונים עיצוב מיוחד ושונה בהדר מלכותי כובש. הרימונים עשויים באיכות גבוהה ביותר באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, כשהעיצוב נעשה על ידי גדולי המעצבים בעולם.

נמצאו 7 פריטים

מהם רימונים לספר תורה?

בכל תפוצות ישראל נוהגים מנהג של כבוד רב בספר התורה. יש לשמרו שחלילה לא ייפול, שכן נפילה של ספר תורה מחייבת תענית של כלל הציבור, וכן יש לשמור על הקלף הקדוש מכל משמר. בנוסף נוהגים לעטות על ספר התורה עטיפה מפוארת: בעדות אשכנז נהוג לעטוף את ספר התורה במעיל עשוי קטיפה עם רקמה נאה, ואילו מנהג עדות המזרח הוא להניח את הספר בתוך תיק עץ. בנוסף, כדי לייפות ולהדר את המראה החיצוני של תיק ספר התורה, מוסיפים לו כתר מכסף, ורימונים לספר תורה מכסף טהור. אמצעים אלו נועדו לתת כבוד לתורה ולרומם את קיום המצוות ואת לימוד התורה הקדושה.

 

מדוע מצווה לפאר את ספר התורה במיני קישוטים?

ספר התורה הוא תשמיש הקדושה החשוב ביותר ביהדות כולה. הוא עשוי קלף – יריעות עור המחוברות זו לזו, ועליהן כתובות בדיו שחור, כל פרשיות התורה. פרשיות בראשית, שמות, ויקרא, במדבר, דברים נכתבות לפי הסדר הקבוע על ידי סופר סת"ם ירא שמים המומחה במלאכה זו. יש לדעת שספר התורה המועבר דור אחר דור ללא שינוי ואפילו קל, משמר את קיום המצוות בעם ישראל ואת הלימוד בתורה הקדושה, שהוא חלק בלתי נפרד מהיהדות השלמה. 

כאשר אנו נותנים כבוד לספר התורה, אנו מעניקים כבוד למי שברא והיה העולם – מלך מלכי המלכים, שציווה אותנו להתנאות במצוות, כמאמר הפסוק: "זה א-לי ואנוהו". כשם שמצווה לבחור באתרוג מהודר ולהקים סוכה נאה, כך מצווה לבנות את בית הכנסת -בית מקדש מעט, בפאר והדר ולנהוג כל כבוד בספרי התורה שבהיכל.

 

מצווה על כל אחד מישראל לכתוב ספר תורה

מצווה זו נלמדת מהפסוק בספר דברים: "ועתה כתבו לכם את השירה הזאת ללמדה את בני ישראל". במידה ואיננו יודעים לכתוב ספר תורה בעצמנו, ניתן לבקש את שירותיו של סופר סת"ם, או לקנות ספר תורה שכבר נכתב והוכן. את ספר התורה מכניסים לבית הכנסת במעמד מיוחד. מעמד זה נקרא הכנסת ספר תורה. 

מכניסים ספר תורה? רוצים לפאר את ספר התורה הקיים? שאלו את האחים חדד

אם הנכם מעוניינים להכניס ספר תורה, או שברצונכם להוסיף ולקשט ספרי תורה שברשותכם, בחדד כסף טהור תוכלו למצוא את כל קישוטי הקודש לביצוע המלאכה. בחנות האחים חדד מגוון ענק של למעלה מ-40 דגמים של תיקי עץ מצופים בכסף טהור, כתרים מלכותיים, יד לספר תורה מכסף ורימונים לספר תורה כדוגמת זוג רימונים דמשקאי אשכנז או זוג רימונים דוד ספרדי. בעזרת קישוטים אלו, תוכלו לתת כבוד אמיתי לתשמיש התורה המיוחד ולפארו כמו שצריך.

 

מהי עלותם של רימונים לספר תורה בחדד כסף טהור?

מחיר של זוג רימונים הינו החל מ-2,939 ש"ח. משקלם הסטנדרטי של רימוני אשכנז הינו 650 גרם, וגובהם 34.5 סנטימטר. לעומתם, רימונים ספרד הם קלים ונמוכים יותר. מידותיהם: 27 ס"מ גובה ומשקלם 360 גרם. מה שגורם למחירם להיות נמוך יותר.

הזמינו עוד היום רימונים לספר תורה מהקטלוג וקבלו אותם תוך עד שלושה חודשים ממועד ההזמנה, מלכותיים יוקרתיים ומכבדים את התורה.