תיקים לספרי הפטרות

תיקים לספרי הפטרות שלנו בחדד כסף טהור תמצאו מחלקה שלמה של עשרות דגמים המתאימים לעדות וקהילות שונות. לכל תיק עיצוב ואופי משלו, וכן כל תיק עשוי ברמת איכות גבוהה ביותר. כך תוכלו לתת את הכבוד הראוי לדברי הנביאים, ולפאר את בית הכנסת שלכם ואת ההיכל.

נמצאו 7 פריטים

מהו ספר הפטרות?

ההפטרות, הם קטעים מספרי הנביאים אותם נוהגים לקרוא בבית הכנסת בכל שבת ובמועדים. בחלק מהקהילות נוהגים לקרוא הפטרה גם לאחר קריאת התורה במנחה של תענית ציבור. אין מחזור קבוע של קריאה בספרי הנביאים, כמו מחזור הקריאה השנתי של קריאת התורה, בו בשמחת תורה משלימים את קריאתם של חמשת החומשים. ההפטרות נקראות לאחר הפרשה ובדרך כלל עוסקות באותו נושא של הפרשה או בנושא הקשור באירוע הסמוך לקריאת ההפטרה.

בקהילות שונות נהוג לקרוא את ההפטרה מתוך ספר הפטרות מפני דוחק הציבור. את ספרי הפטרות נהוג לכבד ולפאר ממש בדומה לספרי התורה, שכן הם מכילים כתבי קודש מספרי הנביאים.

 

תיקים לספרי הפטרות – לא סיפור מההפטרה

"מקדש מעט", כך מכנים את בית הכנסת, לא לחינם דואגים לבנותו בפאר והדר ולקשטו במגוון דרכים. על ספרי התורה שבהיכל נוהגים להגן בעזרת תיקים עשויים כסף טהור המשמשים הן כשכבת עוטפת שלא יאונה שום רע לקלף הקדוש, והן כמלבוש של כבוד לספר התורה היקר מפז. גם בספרי הפטרות נוהגים כבוד גדול, וממש כמו את ספרי התורה, גם אותם נוהגים לאחסן בתוך תיק הדור ומרשים.

איפה ניתן למצוא תיק כזה, שיהיה משכן איכותי ומרהיב לספר היקר? האחים חדד מציגים מעל 40 דגמי תיקים יפהפיים, העשויים ביד אמן ובמלאכת מחשבת. תיקים לספרי הפטרות של חדד כסף טהור, חרוטים ורקועים בעיטורים משובבי עין ומשובצים אבנים מיוחדות, מה שגורם להם להיות כלי מתאים להכניס פנימה אל תוכו, את ספר ההפטרות הקדוש.

 

לכל קהילה – תיקים לספרי הפטרות משלה

העם שלנו הוא עם של מסורת, לכל קהילה מורשת משלה ומנהגים הנהוגים מימים ימימה. כן, גם בתיקים לספרי הפטרות נהוגה בכל קהילה צורה שונה. בחנות האחים חדד, תוכלו למצוא מגוון תיקים לספרי הפטרות המתאימים לעדות השונות. קהילות רבות בארץ ובעולם מזמינות אצל האחים חדד תיקים לספרי הפטרות לפי ההידורים והדקדוקים כמנהג כל קהילה וקהילה.

 

"ויתנו לך כתר מלוכה"

מצווה לרומם ולכבד ככל האפשר את קיומן של המצוות ולהשתמש בתשמישי קדושה בפאר והדר. שכן אחרי הפעולות נמשכים הלבבות, והכבוד החיצוני אותו אנו נוהגים במצוות הבורא, מחלחל לנו פנימה, כך קונה כבוד-שמים, מקום של קבע בליבנו.

בראש התיק לספר ההפטרה עומד לו כתר מפואר עשוי כסף טהור מזוקק, המעוצב בקפידה ומשדר מלכות ורוממות. הכתר משווה לכל התיק מראה עשיר ביותר. "זה קלי ואנווהו" – כותבים המפרשים: התנאה לפני במצוות. באופן כזה אנו מקיימים בהידור ציווי זה.

 

תיקים לספרי תורה של חדד כסף טהור – מבנה, עיצוב וסגנון

מבנה

מבנה התיק הינו כגליל מאורך, מה שמאפשר חביקה של ספר ההפטרה בתנועה נוחה. בנוסף, תחתית התיק הינה בסיס רחב ויציב, מה שאומר שניתן להניח את הספר בארון מבלי לחשוש שייפול או יינזק חלילה.

 

עיצוב

האחים חדד מעסיקים מעצבי-על שיבנו לכל ספר קונספט עיצוב מיוחד. העיצוב, העיטור וחריטת התיקים, נעשה בעבודת יד, מתוך מחשבה ותכנון, וכן על ידי קבלת השראה מתיקים עתיקים בהיסטוריה של עמנו, כדוגמת תיק לספר הפטרות שוקולד ותיק לספר הפטרות רפאל.

 

סגנון

לכל תיק לספר הפטרות מבית היוצר של חדד – סגנון משלו, כך שאם הנכם מעוניינים לחדש את בית הכנסת בתיק כסף טהור מפואר, תוכלו למצוא את הדוגמה המועדפת עליכם מבלי להתפשר. כמו בשאר כלי הכסף אותם החברה מייצרת, גם תיקים לספרי הפטרות של חדד כסף טהור עשויים בטכנולוגיות חדשניות, ברמת איכות גבוהה מאוד, תוך בקרה מחמירה.

 

צרו קשר עוד היום עם האחים חדד לקבלת הצעת מחיר משתלמת לתיק לספר הפטרות, שיפאר את בית הכנסת ויכניס עוד הדר וייקר לבית מקדש מעט.