תיקים לספרי תורה

כיאה ל׳מקדש מעט׳ נוהגים אנו לפאר את בית הכנסת ולשוות לו הוד והדר, כמו גם את ספרי התורה שבהיכל. מחלקת ייצור התיקים לספרי תורה בחדד מציעה דגמים מעוצבים בסגנונות שונים לפי הזמנה אישית. ניתן להתרשם ממבחר הדגמים (כ- 40 דגמים) המוצגים באתר ולבקש הצעת מחיר. המוצרים המשלימים שאנו מציעים כמתנה או הקדשה לבית הכנסת כוללים כתרים ורימונים לקישוט ספר התורה, מצביעי יד לקריאה בספר התורה, קופסאות למתן צדקה, ועוד.

נמצאו 45 פריטים

"לא ימוש ספר התורה הזה מפיך, והגית בו יומם ולילה"

ספר התורה הוא תשמיש הקדושה החשוב ביותר ביהדות, ספר תורה שנפל על הארץ מחייב בתענית של 40 יום או של יום אחד לכלל הציבור, לפי המנהגים השונים. נהוג לשמור על ספר התורה מכל משמר ולייחד לו תיק מיוחד. ספרי תורה אשכנזיים עטויים מעיל קטיפה רקום, ואילו ספרי התורה של בני עדות המזרח נתונים בתוך תיק כסף טהור מפואר. תיק לספר התורה מגן על הקלף העדין ויוצר מראה מרהיב עין.

בימי שני, חמישי, ושבת, בחגים ובמועדים מוציאים את ספר התורה מארון הקודש וקוראים בו, חשוב שהתיק יהיה מפואר, נוח לנשיאה ושמנגנון הפתיחה והסגירה שלו יהיה נוח, כדי שלא יזיק לכתב הקדוש. 

 

תיקים לספרי תורה של חדד כסף טהור

חדד כסף טהור הינה חברת-על לייצור כלי כסף, אולם ניתן לומר כי תיקים לספרי תורה הם מוצר הדגל שלה. טובי המעצבים בעולם מרוכזים במלאכת מחשבת של עיצוב, ריקוע ופיתוח תיקי הכסף הטהור. התיקים מתאפיינים בחריטות עדינות של פסוקים, איורים ועיטורים בהשראת ספרי תורה עתיקים ממחוזות שונים בעולם כדוגמת תיק לספר תורה בבלי ותיק לספר תורה ריקוע איתן. ניתן למצוא תיקים לספרי תורה במגוון גדלים, כשלכל ספר תורה תיק בגודל הראוי לו. יש לציין שהתיקים רקועים בעבודת יד.

 

מבנה התיקים לספרי התורה

בסיס יציב

בסיסיהם של תיקי הכסף הטהור הינם שטוחים ורחבים, וזאת כדי למנוע חלילה נפילה של ספר תורה. כך הם מונחים בארון הקודש בבטחה רבה. יש לציין שמשקלו של ספר התורה בנוסף לתיק העשוי מתכת כבדה – הינו רב, ולכן חשוב עשרת מונים שתחתית התיק תהיה יציבה באופן מושלם.

 

מבנה עגול

תיקי ספר התורה מתאפיינים בצורה עגולה כשל גליל. זהו מבנם מימים ימימה בקהילות ישראל ומנהג זה נשמר במשך דורות. צורתו זאת של תיק הכסף, מותאמת לתנועת החביקה בה אוחזים ספר תורה, וכך רוקדים אתו במעמד הכנסת ספר תורה או בחג שמחת תורה.

 

כתר מפואר

בראש התיק עומד לו במלכותיות רבה: כתר מכסף טהור. הכתר תואם את חריטת וריקוע הכסף של התיק ומוסיף למראה ספר התורה הדר וייקר. 

 

רימונים

רימונים אלו קישוטים נוספים לספר התורה שמוסיפים לו פאר, הם אינם מחויבים אולם למרות זאת, רבים בוחרים להדר ולהוסיף רימונים לספרי התורה הקדושים.

 

תיקים לספר תורה המיועדים לכל העדות

לכל עדה מסורת משלה כיצד צריך להיראות תיק ספר התורה. תיקים לספר תורה של האחים חדד מיוצרים לפי המנהגים השונים המחלקים בין צורות החריטה, חומרי הגלם ודוגמת הפיתוחים שלהם. קהילות רבות בארץ ובעולם רוכשות מחנות האחים חדד תיקים לספרי תורה, לפי מסורת אבותיהם.

 

תיקים לספר תורה הניתנים לנשיאה

ספר התורה עשוי הקלף הינו ספר כבד ביותר, בית הכסף הטהור בו הוא שוכן, גורם לו להיות כבד עשרת מונים. חברת חדד כסף טהור מציעה את תיקי הכסף הקלים ביותר ליצירת קלות נשיאה יחסית. כך ניתן להרים את הספרים גם בימים של צום ובמהלך ריקודים סוערים של שמחה.

 

השקעה בפרטים הקטנים

האחים חדד מייצרים שלמות בפרטים הקטנים, תוך שהם חושבים גם על כך שפיתוחי הכסף לא ייתקעו בבגדו של האוחז בתיק ספר התורה. ניתן למצוא אצל האחים חדד תיקים עם ריקועים של בתי כנסת, ציורים עתיקים ושיבוצי אבנים מיוחדות. בנוסף, בחדד חושבים גם על מניעת השחרת הכסף ולכן מורחים לכה מיוחדת על התיק. 

מעוניינים להכניס ספר תורה לבית הכנסת? זוהי זכות עצומה!

אתם מוזמנים להתייעץ עם האחים חדד בנוגע לבחירת תיק לספר תורה מרהיב ביופיו שיתאים לכם במיוחד, ולקבל הצעת מחיר משתלמת.