כלי בשמים והבדלה לשבת

כלי בשמים והבדלה לשבת שמסתיימת בטעם של עוד. בשעת ההבדלה במוצאי שבת אנו נפרדים מהשבת מתוך מצווה. כלי בשמים והבדלה של חדד כסף טהור, להבדלה מהודרת שממשיכה את השפע משבת אל כל השבוע. הזמינו בשמים והבדלה ותקבלו אותם עד הבית.

נמצאו 10 פריטים

כלי בשמים והבדלה לשבת – לנר ולבשמים נפשי מייחלה

נר

לנר ההבדלה יש תפקיד: עליו מברכים את ברכת "בורא מאורי האש". למה? לפי חלק מהדעות, האש נבראה במוצאי שבת. נר הבדלה איננו כל נר. לפי המנהג, הוא צריך להיות מורכב מכמה שלהבות קטנות, לכן, בדרך כלל משתמשים בנר קלוע. את הנר מציגים לכל בני הבית, ולאורו מבדילים בין אור לחושך, כפי שכתוב בברכת ההבדלה "המבדיל בין קודש לחול, בין אור לחושך".

חדד כסף טהור גאה להציג: פמוט ייעודי לנר ההבדלה, כמו זה שיש בסט הבדלה כדורי חלק כדורים. להידור מצווה עם הרבה אור, שימשיך את אור השבת המיוחד לכל ימות השבוע.

חשוב לנו שתדעו:

  • הפמוט לנר הבדלה של חדד כסף טהור מגביה את הנר כך שכולם יכולים להנות מהאור
  • הפמוט מונע כוויות מנטיפי שעווה העלולות לפגוע ביד המחזיקה את הנר
  • קל להגן על הפמוט משיירי שעווה, ולנקותו מהן
  • כל פמוט מעוצב לעילא ביד אמן אוהבת, כמו כל המוצרים של חדד כסף טהור

 

בשמים

בהבדלה יש מצווה מיוחדת ומעניינת: לקחת בשמים ולברך עליהם את ברכת הנהנין, "בורא מיני  בשמים" (או "עצי בשמים"/ "עשבי בשמים" – לפי סוג הבושם). בברכה זו אנו מודים לבורא על שברא בשמים טבעיים, כמו עלים, ענפים ועשבים מפיצי ריח משכר.

ראו לדוגמא את כלי הבשמים בסט הבדלה כדורי שערים.

 

מה הטעם בבשמים?

לפי הקבלה, חוש הריח נקרא כך משום שהוא רוחני. בניגוד לשאר החושים, שאינם מלמדים על מהות הדבר אלא רק על הצורה החיצונית שלו, ריח מלמד על המהות: טוב או לא טוב? טרי או מקולקל? ריח הוא משהו רוחני, פנימי. דברים אלה מתכתבים גם  עם המדע, הטוען כי בולבוסי ההרחה שונים מאיברי החוש האחרים. הנאה מריח טוב היא הנאה שאינה גשמית, ריח מענג את הנשמה.

במהלך השבת, זכתה הנשמה היהודית להנות מעונג רוחני עצום. מנוחת הדעת, תורה ותפילות, זמירות ודברי אמונה. כל אלו יחד עם המלאכים המלווים את השבת, הם פינוק מיוחד עבור הנשמה. במוצאי שבת, קשה לה להיפרד מהפינוק ולהסתגל לחיים הקשים של שגרה שוחקת והיעדר הרוח.

וזהו תפקיד הבשמים: הם מענגים את הנשמה, כאילו מנחמים אותה ומפצים אותה על צאת השבת.

כלי הבשמים של חדד כסף טהור הם יופי כובש, שראוי למה שמפנק את הנשמה.

חשוב לנו שתדעו:

  • כלי הבשמים של חדד כסף טהור בנויים באופן ייעודי להכלת בושם ואינם פוגמים בריח
  • המכסה בנוי באופן מחודד שמאפשר פתיחה וסגירה קלים
  • קל להחזיק את כלי הבשמים במהלך ההבדלה ולהעביר אותו בין כולם
  • כלי הבשמים מעוצבים בחלקם התחתון כעין גביע, ובחלקם העליו כעין מגדל. נוצר מראה מדהים המגדיר את הכלי כייחודי

 

לכל שבת יש מוצאי שבת

זה תמיד נכון, ועדיין תמיד תופס אותנו לא מוכנים. מה? שבת נגמרת?

אז כן, שבת עוברת ושבוע חדש מתחיל. אבל אין סיבה לדאגה, כי אפשר לקחת את השבת אתנו, להשפיע בעזרתה על כל השבוע.

עם סט מושלם לבשמים והבדלה של חדד כסף טהור, גם בצאת השבת אנחנו רגועים. שבת עוד אתנו, הפאר, החגיגיות, ההדר והשפע. הכל עוד ממשיך.

 

אתם הולכים להתאהב בכלי הבשמים וההבדלה לשבת של האחים חדד. קחו את זה בחשבון לפני שאתם מדפדפים באתר. השלמות של שני כלים שונים ודומים, בעיצוב תואם ומטריף, פשוט עושה את זה לכל מי שאוהב יופי. א גוטע וואך!