מלחיות מכסף לשבת

מלחיות הן הדבר שממחיש יותר מכל את המשפט: "דברים טובים באים באריזות קטנות". המלחיות מכסף של האחים חדד הן ציוריות, יפהפיות, קטנות ושימושיות לכל אחת מסעודות החג והשבת. המלחיות עשויות כסף טהור ובמחירים משתלמים. הזמינו מלחייה והיא תגיע עד אליכם, ארוזה באהבה.

נמצאו 13 פריטים

השולחן יהודי, שולחן ייחודי

בשולחן השבת והחג היהודי יש באופן קבוע מלחיה. כתוב "על כל קרבנך תקריב מלח", וזוהי ברית מלח. ע"פ הקבלה, חשוב שתהיה מלחיה בשולחן שבו יושבים לסעודה, כי ברית מלח מגינה על עם ישראל. כל מאכל שהוא "המוציא" ובכלל זה חלה, יש לטבול במלח. לפי חלק מהמנהגים, יש לטבול 3 פעמים.

את המנהג הזה מקיימים בכל תפוצות ישראל ובמלוא ההידור. כדי שיהיה אפשר לטבול את החלה ולהזכיר את הזכות של ברית מלח על השולחן, משתמשים במלחיה: כלי ייעודי לאחסון המלח, שמאפשר טבילה בקלות.

 

המשמעות הפרקטית של מלחיות

  • מלחיות מונעות פירורים של חלה בשולחן
  • מלחיות מונעות פיזור של המלח על השולחן
  • מלחיות מאפשרות טבילה מהירה ויעילה של החלה במלח

 

מלחיות לשבת מכסף טהור

ישראל אוהבים לקיים כל מנהג בהידור מצווה, וכמו שנאמר – "זה א-לי ואנווהו". מלחיות מכסף טהור הן כבר מזמן חלק אינטגרלי טבעי ובלתי נפרד משולחן השבת היהודי, הערוך בפאר והדר.

כי מלחיות מכסף טהור הן כבר לא רק כלי פרקטי, הרבה יותר מזה – הן כלי נוי מפואר, מעוצב ומבהיק שמדגיש את החגיגיות המלכותית של שבתות וחגים.

 

מלחיות תורמות לעיצוב ולאסתטיקה של השולחן

  • קטן ומרוכז – כסף טהור איכותי שמרוכז בכלי אחד קטן ומעוצב נותן אפקט מדהים של ברק כסוף
  • מלחיות כסף טהור מצטרפות לכלי הכסף בראש השולחן והופכות אותם למערכת הרמונית, של כלי קידוש, מגש לחלות, סכין לחלות ומלחיה
  • קלאסיקה של עיצוב – גם העיצוב העשיר ביותר עדיין משאיר רושם נקי ועדין, פשוט כי מדובר בכלי קטן ועגול
  • מלחיות יכולות לשמש השלמה או להתכתב עם כוס היין או הגביע, בעיצוב מתאים

 

מלחיות מכסף טהור – של חדד כסף טהור

אין תחרות לשם טוב, אין תחליף למותג. בפרט לא אם הוא בן 60 שנה, וידוע בכל רחבי העולם היהודי. מלחיות של חדד כסף טהור הן מלחיות שעוצבו לעילא בידי אמני ענק וותיקים ומוכרים, באיכות מעולה ורמת גימור גבוהה.

אילו מלחיות תמצאו אצלנו? הנה טבלה שמסכמת את האפשרויות השונות של מלחיות מכסף טהור מאת חדד כסף טהור. לפאר את שולחן השבת והחג ולקיים בהידור את ברית מלח.

 

אלמנט אפשרות מה זה אומר?
כמות יחיד / זוגי  מלחית יחיד משמשת למלח בלבד, בעוד שמלחיה זוגית מתאימה למלח ופלפל או למלח ודבש, לפי המנהג.
בסיס על רגל / על בסיס  מלחיה על רגל עומדת כמו גביע כדורי קטן על רגל נמוכה ומתרחבת, בעוד שלמלחיה על בסיס יש רגל קצרה במיוחד העומדת על בסיס מרובע, שמוגבה מעט ברגליות קטנטנות.
דיגום מלא / חלקי כל אמן שמעצב כלי כסף לחדד כסף טהור יודע, שהוא יכול לעשות כטוב בעיניו ולהביא את הסגנון הייחודי שלו מבלי לנסות לחקות אופנה ספציפית. לכן, כלי הכסף שלנו מעוצבים בשונות גבוהה, בעושר מדהים של סגנונות וגיוונים מרהיבי עין.

יש אמנים שאוהבים את הכסף החלק, ומביאים עיצוב עדין ומינימליסטי בשפת המלחיה ובבסיסה, יש אמנים שמתייחסים לצורה ופחות לדיגום, ויש אמנים שאוהבים עיטורים, פיתוחים, תבליטים ותחריטים.

כל אמן והסגנון הייחודי שלו, כל אחד והמלחיה שהוא אוהב ומוצאת חן בעיניו. כי כשיש כל כך הרבה סוגים שונים, אפשר להיות בטוחים שתמצאו מלחיה שכאילו עוצבה במיוחד בשבילכם.